Fast And Great Support

VUK507- Güvenli Mobil Ödeme ve Elektronik Belge Yönetim Sistemi

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından yapılan düzenlemeyle mal ve hizmet satışlarında bedellerin tahsilatı ile mali belgelerin elektronik ortamda oluşturulması için "Güvenli Mobil Ödeme ve Elektronik Belge Yönetim Sistemi" oluşturuldu.

Güvenli Mobil Ödeme ve Elektronik Belge Yönetim Sistemi; finans kuruluşları ya da ödeme kaydedici cihaz üreticileri ile birlikte Özel Entegratör kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen satış, ödeme/tahsilat işlemleri ile bu işlemlere ilişkin mali belgelerin elektronik belge olarak oluşturulması, iletilmesi, muhafaza ve ibraz edilmesi süreçlerine ilişkin olarak Hazine ve Maliye Bakanlığınca oluşturulan sistemdir. Güvenli Mobil Ödeme ve Elektronik Belge Yönetim Sistemine kısaca GMÖEBYS'de denilmektedir.

Unlimited Color Schemes For You Site

PCI DSS Hakkında

PCI DSS, Payment Card Industry Data Security Standard ifadesinin kısaltması olup, Türkçe’ye Ödeme Kartları Endüstrisi Veri Güvenliği Standartları olarak geçmiştir. Dünya genelinde kullanılan bu standart sayesinde, kart ödemelerinin güvenli bir şekilde yapılması, sahtecilik ve dolandırıcılık işlemlerine karşı etkin bir koruma sağlanmaktadır.

Excellent Support And Timely Updates

E-Belge Hakkında

Ülkemizde e-Belge denildiğinde Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığınca hayata geçirilen e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-İrsaliye, e-Defter, e-Bilet, e-Serbest Meslek Makbuzu (e-SMM), e-Müstahsil Makbuzu (e-MM) gibi dijital dönüşüm uygulamalarına verilen üst başlık adıdır.

e-Belge uygulamaları, Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB)'nın belirlediği standartlarda hazırlanarak GİB'e iletilir. Mükellefler muhasebe programları yada GİB yada özel entegratörler sunulan portal aracılığı ile GİB'e istenilen zaman periyotlarında e-belgelerini gönderebilir.

Excellent Support And Timely Updates

ATM Kullanırken Dikkat !

ATM kullanırken gerçekten güvende misiniz ?

Şüphelendiğiniz durumlarda, kartınız ATM'de sıkıştığında veya paranızı alamadığınızda bankamızın Çağrı Merkezi'ne hemen bilgilendirme yapın. İşlem yaparken kesinlikle kimseden yardım almayın. İşlem yaparken, kartınızı almadan ATM'lerin başından ayrılmayın. Kart şifrenizi belirlerken/değiştirirken telefon numaranız, kart numaranız, doğum tarihiniz, ardışık numaralar gibi kolay bilinebilir numaralar kullanmayın. Kart şifrenizi tuşlarken başkalarının klavyeyi görmesine izin vermeyin. Kart şifrenizi hiçbir şekilde başkalarıyla paylaşmayın. Kart şifrenizi cep telefonunuzda, cüzdanınızda veya yazılı olarak herhangi bir yerde saklamayın. Kart şifrenizin sorumluluğunun size ait olduğunu unutmayın.

Excellent Support And Timely Updates

Etkili Bir Mobil ERP Stratejisi Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle ERP yazılımını bilgisayar ortamında kullanmakla, mobil cihazlar üzerinde kullanmanın farklı olduğunu unutmamak gerekir. Fonksiyon ve özellikleri göz önünde bulundurarak, farklar doğru algılanmalıdır. Uzmanlara göre, ERP seçiminde mobil ERP’de, ne yapmanız gerektiğine de karar vermek, süreç boyunca size fayda sağlayacaktır. Mobil ERP stratejisi geliştirirken, dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ise, mobil cihazların daha kaliteli bağlantı sunmasıdır. Özellikle, yurt dışı ile çalışan firmalar, çoğu zaman karşı taraf ile aynı internet hızına sahip olamamaktan kaynaklı sorunlar yaşamaktadırlar.

Excellent Support And Timely Updates

CRM Nedir?

Müşteri ilişkileri yönetimi (CRM), müşteri verilerini toplamak ve analiz etmek için araçları, teknolojiyi ve süreçleri kullanma ve ardından bu bilgileri daha iyi bir müşteri deneyimi oluşturmak için kullanma pratiğidir. Temel olarak CRM, müşterilerle daha güçlü ilişkiler kurmak ve bunun sonucunda iş performansını artırmak için veri ve eylemlerin bir araya getirilmesidir.

Müşterilerinizin kim olduğunu, ne istediklerini, geçmişte onlarla kurduğunuz etkileşimleri ve gelecekte neler olacağını bilmek, CRM'in odak noktasıdır. CRM'de temel hedefiniz, müşteri yolculuğunun her aşamasında bilgiye dayalı ve üstün müşteri deneyimleri sağlayarak müşterilerle güçlü, üretken ve sadık ilişkiler geliştirmektir.

Teknoloji tabanlı ve teknolojiden yararlanıyor olsa da CRM, özünde bir stratejidir.

Excellent Support And Timely Updates

Elektronik İmza Nedir?

Elektronik imza ya da sayısal imza, başka bir elektronik veriye eklenen veya elektronik veriyle mantıksal bağlantısı bulunan ve kimlik doğrulama amacıyla kullanılan elektronik veridir. E-imza olarak da bilinir. Elektronik ortamlarda imza yerine kullanılabilen yasal kimlik doğrulama sistemidir.

Excellent Support And Timely Updates

İleti Yönetim Sistemi Nedir?

İleti Yönetim Sistemi Nedir?İleti Yönetim Sistemi (İYS), tüm hizmet sağlayıcıların güncel ticari elektronik ileti onaylarını kaydettikleri ulusal veri tabanı sistemidir. Alıcılar (vatandaşlar) onay verebildikleri gibi, mevcut onayları için ret haklarını da İYS üzerinde kullanabilirler.

Fast And Great Support

Elektronik Para Nedir ?

Elektronik para, ihraç eden kuruluş tarafından kabul edilen fon karşılığı ihraç edilen, elektronik olarak saklanan, 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun’da tanımlanan ödeme işlemlerini gerçekleştirmek için kullanılan ve elektronik para ihraç eden kuruluş dışındaki gerçek ve tüzel kişiler tarafından da ödeme aracı olarak kabul edilen parasal değerdir.